серпня

До уваги мешканців району!

За інформацією Українського гірометеорологічного центру у зв’язку з переміщенням активного атмосферного фронту із Центральної Європи у західних та північних областях України 13-14 серпня 2019 року очікуються грози, град та шквали 15-28 м/с та температура 5-100С

Заходи безпеки та порядок дій у разі ускладнення погодних умов

Дії при загрозі стихійного лиха та отриманні штормового попередження:

• Уважно слухати інформацію по телебаченню та радіомовленню про обстановку (час, напрямок руху та силу вітру), рекомендації про порядок дій.
  • Зберігати спокій, попередити сусідів, надавати допомогу інвалідам, дітям та людям похилого віку.
  • Підготувати документи, одяг та зібрати найбільш необхідні й цінні речі, невеликий запас продуктів харчування та питну воду на декілька днів, кишеньковий ліхтарик, медикаменти, приймач на батарейках.
  • Підготуватись до відключення електромережі, закрити газові крани, загасити вогонь у грубах.
  • Прибрати майно з двору та балконів у будинок (підвал), обрізати сухі дерева, що можуть завдати шкоди вашому житлу, автотранспорт поставити у гараж, під накриття.
  • Поставити на підлогу речі, які можуть впасти і спричинити травми. Не ставити ліжко біля вікон з великими шибами.
  • Щільно закрити вікна, двері, горищні люки і вентиляційні отвори; віконне скло заклейте, по можливості, захистіть віконницями або щитами.
  • Роз’яснити дітям, як діяти під час стихійного лиха. Не відправляйте їх у такі дні у дитячий садок та школу (при необхідності).
  • Перейти у більш стійку капітальну будівлю, сховатися у підвалі або віддаленому від дерев і будинків погребі.
  • Худобу поставити у капітальному хліві, двері та ворота міцно зачинити.
  • Якщо ви у човні та отримали штормове попередження або бачите наближення поганої погоди, негайно пливіть до берега.

Дії при загрозі грози та блискавки

• Під час грози, перебуваючи вдома, необхідно зачинити усі вікна та двері. В приміщенні не повинно бути протягу (протяг притягує кульову блискавку). Тримайтеся подалі від електроприладів, антен, проводів – всі вони притягують розряд блискавки (в тому числі кульову).
  • Перебуваючи на вулиці, необхідно уникати високих дерев, металевих парканів, стін, біля яких ростуть дерева.
  • Перебуваючи в лісі, не можна ховатись від грози на узвишші, необхідно найти низькі дерева, що стоять поряд. Ховатися під одиноким високим деревом небезпечно для життя. Ні в якому разі не бігайте й не плавайте. Зверніть увагу на місцевість: якщо на деревах помітні сліди від потрапляння блискавки, отже, ґрунт навколо має високу провідність електрики, і блискавка б’є туди постійно. Дуб, тополя, сосна та ялина найбільш уразливі для розрядів електрики, найменше – верба, клен та кущі.
  • Перебуваючи в полі, необхідно знайти заглиблення в землі. Воно повинно бути сухим – волога земля сильніше проводить електрику. Якщо поблизу немає сухого заглиблення, необхідно ховатись в мокрій землі, але не лягати в повний зріст.
  • Перебуваючи на прогулянці на велосипеді чи мотоциклі, необхідно терміново зупинитись.
  • Перебуваючи в автомобілі, небезпека мінімальна, але необхідно зняти всі металеві антени з поверхні машини, які можуть притягувати розряди.
  • Всі електричні прилади, зокрема мобільні телефони, є своєрідними приймачами для кульових блискавок. Тому в жодному разі не можна користуватися ними під час грози, натомість негайно їх вимкніть.