Real time web analytics, Heat map tracking
08
листопада
2018

Ємільчинське бюро правової допомоги інформує щодо права заповідача на скасування та зміну заповіту

До Ємільчинського бюро правової допомоги звернулася Мельник В.М. яку цікавило, чи має право заповідач скасовувати або змінювати заповіт.

Роз’яснення, в межах проекту «Я маю право!», надали фахівці Ємільчинського бюро правової допомоги.

Заповідач має право у будь-який час скасувати заповіт, також має право у будь-який час скласти новий заповіт. Заповіт, який було складено пізніше, скасовує попередній заповіт повністю або у тій частині, в якій він йому суперечить. Кожний новий заповіт скасовує попередній і не відновлює заповіту, який заповідач склав перед ним. Якщо новий заповіт, складений заповідачем, був визнаний недійсним, чинність попереднього заповіту не відновлюється, крім випадків, встановлених статтями 225 і 231 Цивільного Кодексу.

Заповідач має право у будь-який час внести до заповіту зміни. Скасування заповіту, внесення до нього змін провадяться заповідачем особисто.

Існування у заповідача права на скасування заповіту обумовлено правом особи, яка вчинила односторонній правочин, відмовитися від нього (ч. 1 ст. 214 ЦК). Крім скасування, заповідач має право також частково змінити заповіт. Право на скасування та внесення змін до заповіту зберігається за заповідачем у будь-який час, за умови збереження у заповідача повної цивільної дієздатності. Як і складання заповіту, його скасування або зміна є право чинами суворо особистого характеру, які не можуть бути вчинені через представника.

Скасування заповіту може бути зроблено заявою ("пряме" скасування) або складенням нового заповіту зі зміною заповідальних розпоряджень щодо кола спадкоємців та розподілу спадкового майна ("непряме" скасування). Якщо заповідач складає новий заповіт, який не змінює повністю усі умови попереднього заповіту, попередній заповіт буде вважатися дійсним у тій частині, в якій він не суперечить новому заповіту. При цьому якщо у новому заповіті немає розпоряджень, які суперечать попередньому заповіту, а він лише доповнює останній

Більше інформації про проект “Я МАЮ ПРАВО!” - на сайті pravo.minjust.gov.ua та за номером 0 800 213 103 (єдиний контакт-центр надання безоплатної правової допомоги).

За детальною інформацією та роз’ясненнями звертайтесь до відділу “Ємільчинське бюро правової допомоги” Новоград-Волинського МЦ з наданням БВПД: смт. Ємільчине, вул. Соборна, 18 тел: (04149) 4-34-79

В категорії Новини