лютого
2020

Ємільчинський районний сектор філії Державної установи «Центр пробації» у Житомирській області інформує

«Пробація – безпечніше суспільство»

У суспільстві існує стереотип, що за злочин необхідно запроторювати у в'язницю. Але покарання колись закінчиться і правопорушник повернеться у суспільство після тривалого спілкування з такими самими злочинцями, без засобів існування, без розуміння, без підтримки. Чи багато людей мають бажання з ним зустрітися?

Широка громадськість не володіє достатньою інформацією про те, що існують покарання без позбавлення волі для правопорушників, які не несуть загрози життю і здоров'ю людей. Ці покарання виконує служба пробації, яка не лише контролює поведінку таких правопорушників, але й допомагає їм зрозуміти і виправити свої помилки. Перспективи запобігання повторних злочинів набагато краще, ніж після тривалого утримання у в'язниці за гроші платників податків!

5 лютого 2015 року Верховна Рада України прийняла Закон України "Про пробацію", що визначив організаційно-правові засади для створення пробації  України.

Пробація представляє собою систему виконання покарань без позбавлення волі, орієнтовану не лише на контроль та нагляд за засудженими, а й на надання допомоги у напрямі зміни умов життєдіяльності правопорушника.

Головна мета пробації - забезпечення безпеки суспільства шляхом виправлення засуджених, запобігання вчиненню ними повторних кримінальних правопорушень та забезпечення суду інформацією, що характеризує обвинувачених, з метою прийняття судом рішення про міру їхньої відповідальності.

В Ємільчинському районному секторі філії Державної установи «Центр пробації»  в Житомирській області перебуває на обліку 38 суб’єктів пробації (станом на 01.02.2020), з них: засуджених до покарання у виді громадських робіт – 2 особи, до заборони обімати певні посади або займатися певною діяльністю – 4 особи, засуджених до штрафу – 2 особи, звільнених від відбування покарання з випробуванням з іспитовим строком – 30 осіб. Протягом 2019 року по обліку пройшло 81 особа. Підготовлено та направлено до суду 33 досудових доповіді відносно обвинувачених; 8 осіб відбули покарання у виді суспільно корисних робіт. Протягом 2019 року 2 засуджених вчинили повторні злочини, що становить 2,4 % з тих, що пройшли по обліку.

• Виправлення правопорушників, які не становлять небезпеки життю і здоров"ю громадян  в умовах вільного суспільства під наглядом пробації більш ефективно, ніж просто їхня ізоляція (95% клієнтів успішно проходять пробацію та не вчиняють повторних злочинів);
  • Пробація коштує платникам податків удесятеро дешевше, ніж утримання у в'язниці, натомість перспективи виправлення на пробації набагато кращі;
  • Пробація - це не уникнення відповідальності злочинцем, пробація забезпечує баланс між покаранням, потребами правопорушника та інтересами суспільства;
  • Пробація – це можливість для особи, яка вчинила правопорушення, змінитись без ізоляції від суспільства, отримати необхідну підтримку на шляху до змін, зберегти сімейні стосунки, роботу та житло;
  • Пробація – це прогресивний "інструмент" виправлення правопорушників, який працює ефективно лише за умови розуміння та підтримки громади;
  • Пробація - пріоритет цивілізованої системи правосуддя у всьому світі!

(матеріал підготовлено з нагоди відзначення 5-річчя Закону України «Про пробацію»)