лютого

Медична нарада в КНП "ЄЦРЛ" Ємільчинської районної ради

Голова райдержадміністрації Вячеслав АВРАМЕНКО, голова районної ради Віктор СОРОКА та селищний голова Сергій ВОЛОЩУК взяли участь  у  нараді з питань підготовки до укладення договору з Національною службою здоров'я України в рамках впровадження програми медичних гарантій з 1 квітня 2020 року, яка відбулась у приміщенні КНП "ЄЦРЛ" Ємільчинської районної ради.

В ході наради головний лікар КНП "Ємільчинської центральної районної лікарні" Ємільчинської районної ради Наталія Брановицька та керівник КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги Ємільчинської районної ради» Тетяна Соколова повідомили присутніх про підсумки роботи медзакладів за 2019 рік та зазначили, що цього року стартував другий етап реформи охорони здоров'я – на рівні спеціалізованої медицини. У квітні буде змінено механізм фінансування медичного обслуговування населення. Замість субвенції з держбюджету, за рахунок якої раніше утримувалися заклади, обслуговування пацієнтів буде оплачуватися Національною службою здоров'я України за принципом "гроші ходять за пацієнтом".

1 квітня 2020 року розпочне діяти Програма медичних гарантій, за якою фінансуватимуть медичні послуги, що гарантуються населенню і оплачуються з державного бюджету на основі єдиних тарифів. Так, держава на базі лікарень, які уклали контракт із НСЗУ, забезпечить громадян безкоштовною медичною допомогою у випадках гострого інфаркту, інсульту, проведення хірургічних операцій, пологів, неонатального догляду тощо. Перелік усіх послуг опубліковано на сайтах МОЗ та НСЗУ.

Нині триває підготовка медзакладів Ємільчинського району до початку процесу укладання договорів із НЗСУ (контрактування).