листопада

Працівників галузі культури привітали з професійним святом

Вираз «Культура - це простір, в якому проходить людське життя» актуально у всі часи. Українська культура досі зберегла свою чистоту, самобутність, яскраву індивідуальність. І заслуга в цьому працівників культури і аматорів народного мистецтва.

Сьогодні в актовій залі районного Будинку культури відбулися урочисті заходи з нагоди Всеукраїнського дня працівників культури та майстрів народного мистецтва.

Привітали з професійним святом працівників культури голова районної державної адміністрації Ігор Євтушок, заступник голови районної ради Юлія Бондарчук, заступник селищного голови Володимир Євтух.

За вагомий особистий внесок у розвиток аматорського мистецтва району, активну громадянську позицію та з нагоди відзначення Всеукраїнського дня працівників культури та майстрів народного мистецтва грамотою райдержадміністрації та районної ради був нагороджений завідувач Усолівського сільського клубу Бордюг Василь Олександрович.

За перемогу у конкурсі «Кращий заклад сільської місцевості» подяками райдержадміністрації та районної ради були нагороджені: Мельник Любов Сергіївнадиректор будинку культури с. Рихальське, Пархоменко Ганна Петрівна – бібліотекар смт Яблунець, а також відзнакою «Золота нива Ємільчинщини – 2018» були нагороджені трудовий колектив Ємільчинської музейної школи Ємільчинської селищної ради, «Народний аматорський ансамбель «Журавка» Барашівського сільського будинку культури та аматор музейної справи, активний громадський діяч, краєзнавець Микола Жилюк.

Щиро вітали культармійців із професійним святом та бажали творчої наснаги, добра, миру, а також дякували за невтомну працю, за творчість та ентузіазм, за мудрість та натхнення у такій важливій для суспільства справі, як культурне навчання та виховання в. о. начальника відділу культури та туризму Любов Остапчук та голова районної профспілкової організації працівників культури Микола Расенчук.

Низку подяк та грамот від відділу культури вручено найкращим працівникам галузі культури.

Свято супроводжувалося виступом соліста фольклорного ансамблю національного обряду «Родослав» Олексія Будніка, хореграфічного ансамблю «Сузір’я», дуету Даніїла Шибецького та Ірини Осіпчук з піснею «Україна моя» та талановитих працівників культури, які подарували незабутні хвилини гарного настрою та позитивних емоцій.

Довідка

9 листопада разом із Днем української писемності та мови відзначають Всеукраїнський день працівників культури та майстрів народного мистецтва.

Всеукраїнський день працівників культури і аматорів народного мистецтва раніше відзначали 23 березня. Ця дата була встановлена в березні 2000 року Указом Президента України № 484/2000, враховуючи вагомий внесок працівників культури та аматорів у відродження української національної культури, розвиток народної творчості, активну культурно просвітницьку діяльність.

З 2013 року, згідно з Указом президента від 30 грудня 2011 № 1209/2011 «Про відзначення в Україні деяких пам’ятних дат і професійних свят» (Із змінами, внесеними згідно з Указом Президента № 717/2013 (717/2013) від 30.12.2013) цей день став відзначатися 9 листопада і отримав назву Всеукраїнський день працівників культури та майстрів народного мистецтва».