Real time web analytics, Heat map tracking
10
вересня
2019

Про відпустки

До Ємільчинського бюро правової допомоги звернулась Яковенко Стефанія (ім’я та прізвище змінені з етичних міркувань, - прим. автора). Жінку цікавило чи може вона отримати щорічну основну відпустку в зручний для неї час поза графіком відпусток. Консультацію, в межах проекту «Я маю право», надали фахівці Ємільчинського бюро правової допомоги.

Щорічні відпустки за бажанням працівника в зручний для нього час надаються (статтею 10 Закону України “Про відпустки”):

1) особам віком до вісімнадцяти років;

2) особам з інвалідністю;

3) жінкам перед відпусткою у зв’язку з вагітністю та пологами або після неї;

4) жінкам, які мають двох і більше дітей віком до 15 років або дитину з інвалідністю;

5) одиноким матерям (батькам), які виховують дитину без батька (матері); опікунам, піклувальникам або іншим самотнім особам, які фактично виховують одного або більше дітей віком до 15 років за відсутності батьків;

6) дружинам (чоловікам) військовослужбовців;

7) ветеранам праці та особам, які мають особливі трудові заслуги перед Батьківщиною;

8) ветеранам війни, особам, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, а також особам, на яких поширюється чинність Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»;

9) батькам — вихователі дитячих будинків сімейного типу;

Окрім цього, право на отримання щорічної основної відпустки в будь-який зручний час для працівника може бути встановлено в трудовому договорі або колективному договорі.

Виникли питання? За юридичною консультацією звертайтесь до Ємільчинського бюро правової допомоги за адресою: смт Ємільчине, вул. Соборна 18, каб. 107, або за телефоном (041-49) 4-34-79.

В категорії Новини