серпня

Про суттєві зміни в майновому стані

Частиною 2 ст. 52 Закону визначено, що у разі суттєвої зміни у майновому стані суб’єкта декларування, а саме отримання ним доходу, придбання майна на суму, яка перевищує 50 прожиткових мінімумів, установлених для працездатних осіб на 1 січня відповідного року (на 2019 рік — 96050 грн.), зазначений суб’єкт у десятиденний строк з моменту отримання доходу або придбання майна зобов’язаний письмово повідомити про це Національне агентство з питань запобігання корупції.

Зазначена інформація вноситься до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, та оприлюднюється на офіційному веб-сайті Національного агентства.

У випадку, коли вартість майна перевищує 50 прожиткових мінімумів, то повідомлення про суттєві зміни в майновому стані подається після переходу права власності на таке майно. Крім того, про дохід, який був нарахований, але за якихось причин не виплачений чи не отриманий, не повідомляється.

Для кожного випадку отримання доходу або придбання майна подається окреме повідомлення про суттєві зміни в майновому стані суб’єкта декларування.

Новоград-Волинською місцевою прокуратурою, як спеціально уповноваженим суб’єктом у сфері протидії корупції, систематично вивчається стан додержання особами, уповноваженими на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, вимог Закону України «Про запобігання корупції».

Так, у ході моніторингу Єдиного реєстру декларацій на території Ємільчинського району виявлено 2 факти невчасної  подачі  повідомлень про суттєві зміни в майновому стані. В результаті чого, протягом 2019 року Ємільчинським районним судом 2 державних службовців визнано винними у вчиненні адміністративних правопорушень, пов’язаних з корупцією та притягнено до адміністративної відповідальності.