листопада

Жалобний мітинг та відкриття пам'ятника жертвам Голодоморів

Щороку, у четверту суботу листопада, в Україні згадують мільйони невинних людей, які стали жертвами голодоморів.

У ХХ сторіччі українці пережили три голодомори: 1921-1923, 1932-1933 і голод 1946-1947 років. Утім, наймасштабнішим був Голодомор 1932-1933 років – геноцид українського народу, здійснюваний тоталітарним комуністичним режимом СРСР. Голодомору передувала насильницька колективізація сільських господарств, «розкуркулення» селян, хлібозаготівельна кампанія, масовий терор на селі. Упродовж десятиліть голодомор в радянській Україні замовчувався. Дослідження цієї трагедії розпочалися лише наприкінці 80-х років минулого століття.

23 листопада 2019 року  за участі очільників району, керівників структурних підрозділів райдержадміністрації, їх працівників, учнівської молоді, керівників організацій, підприємств та жителів району відбувся жалобний мітинг, який розпочавcя з відкриття пам'ятника жертвам Голодоморів.

Із словами скорботи та вшанування пам’яті жертв голодомору до учасників мітингу звернулися заступник селищного голови  Володимир Євтух, голова обласної ради Володимир Ширма. Протоієрей отець Іван відправив молебень за душі мільйонів українців, які загинули мученицькою смертю, а також закликав всіх пам’ятати про ті страшні події з історії нашого народу.

Під час заходу присутні вшанували пам'ять загиблих жертв голодоморів хвилиною мовчання. Наостанок учасники меморіального заходу поклали квіти до пам’ятника “Жертвам голодоморів" та запалили поминальні лампадки.

Вічна шана і незгасна пам’ять жертвам Голодомору в Україні.