липня

ВОЛОДИМИР ГРОЙСМАН: «ЦЬОГО РОКУ НОВА УКРАЇНСЬКА ШКОЛА ОХОПИТЬ 1 МІЛЬЙОН ДІТЕЙ»

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман доручив прискорити у регіонах підготовку до нового навчального року, особливо щодо матеріального забезпечення шкіл, закладів профтехсвіти, підключень до мережі Інтернет та комплектації підручниками.

Про це він сказав під час Координаційної ради з питань реформи освіти.

– Українські діти 1 вересня мають піти у відремонтовані, інфраструктурно забезпечені й безпечні дошкільні й шкільні навчальні заклади. Тому потрібно проаналізувати рівень підготовки відповідних установ і підготувати всі садочки й школи до старту навчального процесу. Водночас необхідно забезпечити у школах наявність усього обладнання для НУШ. Цього року Нова українська школа охопить 1 мільйон дітей. Також важливо приділити увагу створенню центрів професійно-технічної освіти, функціонуванню профтехосвіти у регіонах і, зокрема, формуванню адекватного регіонального замовлення, – зазначив Володимир Гройсман. – Ще одне важливе питання – створення необхідної мережі інклюзивно-ресурсних центрів. Кожен день зволікання з цим питанням залишає дітей і батьків зі своїми потребами й проблемами. Потрібно усунути й цифрову дискримінацію, тобто навіть у найвіддаленіших селах має бути інтернет. Ми виділили ресурси на інтернетизацію. Цю роботу варто провести оперативно й ефективно.

Обговорили на Координаційній раді й хід освоєння бюджетних субвенцій. Цього року їх обсяг становить 1,215 млрд грн.

Володимир Гройсман акцентував на завданні до 2020 року включно ліквідувати черги у дитячих садочках. Наголосив на забезпеченні належного рівня заробітних плат освітянам. Зазначив, що невдовзі Уряд запропонує нові моделі, які дозволять продовжити шлях для підвищення фінансового забезпечення працівників галузі.

Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич акцентувала увагу, що всі закупівлі мають бути проведені вчасно, адже у поточному році освітню субвенцію спрямували в регіони значно раніше, ніж минулоріч. За її словами, до 2 серпня усі підручники надійдуть у регіони. Потім профільні органи облдержадміністрації мають організувати доставку підручників з обласних баз до закладів освіти упродовж 15 днів.