Real time web analytics, Heat map tracking
14
лютого
2020

Заходи до Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав

Напередодні Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав та 31-ї річниці виводу військ з Афганістану сьогодні, 14 лютого 2020 року, відбулись урочистості.

У райцентрі за участі керівництва району, воїнів-інтернаціоналістів, представників трудових колективів, громадської організації «Ємільчинська районна спілка ветеранів Афганської війни» та громадськості відбулося покладання квітів до пам’ятника загиблим в Афганістані.

Урочистості продовжились в Ємільчинській центральній бібліотеці Ємільчинської селищної ради, де відбувся тематичний захід «Афганістан: героїзм крізь біль і сум». Всі присутні вшанували пам'ять загиблих хвилиною мовчання.

З привітальним словом виступили голова райдержадміністрації В'ячеслав АВРАМЕНКО, заступник голови районної ради Юлія БОНДАРЧУК. Учасники бойових дій на території інших держав були нагороджені почесними грамотами райдержадміністрації і районної ради.

Також воїнів-інтернаціоналістів привітав  керівник спілки ветеранів Афганістану Юрій Карпюк та вручив грамоти й медалі.

Захід супроводжували вірші та пісні  про Афганську війну, які прозвучали з уст учнівської молоді.

Пам'ять про ці події назавжди залишиться в історії українського народу та буде прикладом для молодого покоління.

Довідково:

Афганська війна (1979-1989) була останньою з великих імперських авантюр Радянського Союзу та стала однією з вагомих причин його краху. 15 лютого 1989 року радянський солдат залишив афганську землю — війну програли, а через два роки не стало й імперії.

За десять років неоголошеної війни на поле бою було відправлено більше 160 тисяч українців — кожен 4-й з 600-тисячної армії. За статистикою всього у війні загинуло близько 15 тисяч вояків, з них майже 4 тисячі - українці. 72 українців зникли безвісти. Майже 3 тисячі матерів втратили своїх синів, півтисячі жінок стали вдовами, 711 дітей - сиротами. Більше 8 тисяч українців отримали поранення, з них 6 тисяч залишилися інвалідами. Це ціна, яку заплатила Україна.

                      

 

В категорії Новини