лютого

Заходи до Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав

Напередодні Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав та 31-ї річниці виводу військ з Афганістану сьогодні, 14 лютого 2020 року, відбулись урочистості.

У райцентрі за участі керівництва району, воїнів-інтернаціоналістів, представників трудових колективів, громадської організації «Ємільчинська районна спілка ветеранів Афганської війни» та громадськості відбулося покладання квітів до пам’ятника загиблим в Афганістані.

Урочистості продовжились в Ємільчинській центральній бібліотеці Ємільчинської селищної ради, де відбувся тематичний захід «Афганістан: героїзм крізь біль і сум». Всі присутні вшанували пам'ять загиблих хвилиною мовчання.

З привітальним словом виступили голова райдержадміністрації В'ячеслав АВРАМЕНКО, заступник голови районної ради Юлія БОНДАРЧУК. Учасники бойових дій на території інших держав були нагороджені почесними грамотами райдержадміністрації і районної ради.

Також воїнів-інтернаціоналістів привітав  керівник спілки ветеранів Афганістану Юрій Карпюк та вручив грамоти й медалі.

Захід супроводжували вірші та пісні  про Афганську війну, які прозвучали з уст учнівської молоді.

Пам'ять про ці події назавжди залишиться в історії українського народу та буде прикладом для молодого покоління.

Довідково:

Афганська війна (1979-1989) була останньою з великих імперських авантюр Радянського Союзу та стала однією з вагомих причин його краху. 15 лютого 1989 року радянський солдат залишив афганську землю — війну програли, а через два роки не стало й імперії.

За десять років неоголошеної війни на поле бою було відправлено більше 160 тисяч українців — кожен 4-й з 600-тисячної армії. За статистикою всього у війні загинуло близько 15 тисяч вояків, з них майже 4 тисячі - українці. 72 українців зникли безвісти. Майже 3 тисячі матерів втратили своїх синів, півтисячі жінок стали вдовами, 711 дітей - сиротами. Більше 8 тисяч українців отримали поранення, з них 6 тисяч залишилися інвалідами. Це ціна, яку заплатила Україна.